ÇN
Soru Sahibi
7 Ekim 2015 21:42

içten ateşlenme

58 yaşında annem doktora dahiliyeye gösterdik tahlil yapıldı ama hiçbirsey yok dedi .sırtı başı ensesi kolları yanıyor dışta birsey yok ama içten yanıyorum diye poşete buz koyup rahatlamaya çalışıyor menopoza gireli 10 yıldan fazla oldu ama menapoz ateşi değil onuda yaşadı çünki kemik erimesi var kireçlenme olabilirmi nereye göstermemiz gerekir bize yol gösterirseniz çok sevinirim ne yapmamız lazım ayrıca klimanın soğuğundan etkileniyor hafif rüzgardan bile . akşam duş alsın sabaha bademcikleri şişiyor soğuk soğuk terliyor lütfen bize bir yol gösterirmisiniz. şimdiden teşekkürler.

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Söylediğiniz bulgular kireçlenme veya kemik erimesi bulguları değil. Daha çok hormonal bir sorun ilişkili olabilir diye düşünüyorum. Bu açıdan Endokrinoloji uzmanı ile görüşmenizde fayda olabilir.

7 Ekim 2015 23:55
ÇN
Soru Sahibi

Doktor bey endokrinoloji de gördü bişey yok dedi yoksa belki başka bir doktora daha gozukmek sanırım. Sanırım baştan savma yapmış olabilirler

8 Ekim 2015 11:43
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bahsettiğiniz bulgular ne yazık ki direkt bir hastalığa yönlendirici olmadığı gibi öznel, yani dışarıdan ölçüm yöntemleri ile tespit edilmesi mümkün olmayan bulgular. Böyle durumlarda ne yazık ki tanı koymak gerçekten zor olabiliyor.

8 Ekim 2015 12:16