ÜD
Soru Sahibi
10 Aralık 2018 19:41

HİPOEKOİK SOLİD LEZYON

İyi günler hocam. Yaklaşık 1.5 ay önce sağ göğsümde sertlik şikayetiyle doktora başvurdum. Çekilen meme ultrasonu sonucu şöyle: ''Sağ memede saat 12-1 hizzasında retroareolar alanda 34*14*50 mmboyutunda düzgün konturlu heterojen hipoekoik solid lezyon izlenmiştir.Öncelikle BİRADS_3 ile uyumlu olduğu düşünülmekle birlikteboyut nedeniyle trucut biyopsi ile histolojik tanısı önerilir. Aksiller LAP saptanmadı.'' Yazmaktadır. Doktora sonucumu götürdüğümde bana biyopsi iğnesinden ya da dokuyu direk çıkarmaktan bahsetti.Sizce hangisi daha uygun olur? ve siz bu operasyonları yapıyor musunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Müge Akmansu
Radyasyon Onkolojisi

Dokundurmadan önce meme mr yaptırın sonra da tekrar bana yazabilirsiniz sonucuna göre önerimmolacak geçmiş ıldun

10 Aralık 2018 21:02