ŞA
Soru Sahibi
10 Ocak 2018 12:56

hipodens görünüm

Sayın hocam akciger için istenilen tomogrofi raporumda ÜST ABDOMENDEN GEÇEN KESİTLERDE KARACİĞERDE SEGMENT 8 DÜZEYİNDE 6.5 MM BOYUTTA HİPODENS GÖRÜNÜM İZLENMEKTEDİR (KİST_SOLİD LEZYON AYRIMI AÇISINDAN USG GEREKİRSE DİNAMİK GÖRÜNTÜLEME ÖNERİLİR DİYE YAZMAKTADIR bu ne anlama gelmektedir ister istemez tedirgin oldum sizin degerli bilgilerinize ihtiyacım var ne yapılmalı bilgilendirebilirmisiniz rica etsem teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hasan Mutlu
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

SANIRIM BT YENİ İSTENDİ, DAHA ÖNCE OLAN 1 VE 2 CM.LİK LAP LERDEN BAHSEDİLMEMİŞ. KARACİĞERDEKİ LEZYON İÇİN USG UYGUN OLUR, KİSTİK OLARAK BELİRTİLİRSE ÇOK SORUN OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM.

11 Ocak 2018 10:37