bz
Soru Sahibi
26 Ocak 2015 22:40

heyecanlanınca farklı hareketler yapma

Hocam merhaba benim oğlum 2 yaşında gelişimi gayet iyi hareketli bir çocuk ama özelikle oyun oynarken heyacanlanınca çok kısa süreli kendini kasıyor ağzını bir şekil yapıyor ve parmaklarınıda birbirine sürttürüyor.Korkum bu alışkanlığını büyüyünce devam ettirmesi bazıları önemsememem gerektiğini söylüyorlar ama ben tedirginim bu konuda beni aydınlatırmısınız.

1 cevap
Cevaplar (1)

Zafer bey merhaba, bu normal bir durumda olabilir farklı fizyolojik bir durumda olabilir çevresinden gördüğü bir davranış modeli de olabilir. Dikkat edin her defasında oynarken mi oluyor başka zamnlardada bu davranışı sergiliyor mu ve bunu yaparken istemsiz mi yoksa isteyerek mi, zorlanıyor mu yoksa hiç bir zorlama yokmu bu soruların cevaplarından sonra bir uzman pedagoga götürebilirsiniz. belki dönemsel bir durumdur belkide bir iki terapi den sonra düzelecek bir durumda olabilir. Endişelenmeyin ama uygun bir zamanda bu gözlemleri yaptıktan sonra uzmanıznızla paylaşmanız iyi olabilir.

23 Mart 2015 12:01