25 Mart 2017 23:26

Göğüs yagi

Merhaba iyi günler hocam 21 yasinda 1.73 boyunda 80 kiloyum vucudumdan memnunum aslima bakarsaniz gobegim falanda fazla yok sadece göğüsumden rahatsizim yagli sanirim o yuzdende dolgun gozukuyor hocam sizce nasil birsey uygulamaylim bana gogus ve göbek yaglarini toparlamam icin yardimci olursaniz memnun olurum tesekkur ederim...

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar , beden kitle indeksinizi hesapladığımızda boyunuza göre kilonuz hafif kilolu kategorisinde yer alıyor. Yalnız özellikle erkeklerde kas kütlesi, kemik ağırlığı kadınlara göre daha yüksek olduğu için bu beden kitle indeksi değeri de kabul edilebilir. Fakat daha net emin olmak adına vücut yağ oranı, sıvı oranı ölçen Tanita ya da İn Body gibi profesyonel bir tartı ile olcturmenizi tavsiye ederim. Çünkü yağ oranının istenilen değerin üstünde çıkarsa tabiki vücudunuz yağı nerede depolamaya kodlanmışsa orda birikecektir. Özellikle göğüs çevrenizde varsa bu tamamen genetik yapınızdan kaynaklanmaktadır. Belki 3-4 kg kadar yağ kütlenizden kayıp ve göğüs bölgesi egzersizleri ile rahatsız olduğunuz görüntüden kurtulabilirsiniz.

21 Nisan 2017 20:35