6 Mart 2019 11:53

Gelişim kaynaklı olabilir mi?

Disleksi ile ilgili en belli başlı izlenimler nedir? Tedavisi ve ya düzeltilmesi gibi bir etken var mıdır? Bu konuda nasıl bir yol izlenir?

2 cevap
Cevaplar (2)

MERHABA, Çocuğunuz kaç yaşında bilmiyorum ama 5 yaşından itibaren disleksiyle ilgili değerlendirmeler mevcut.Okul öncesinde fark edilip müdahale edilen çocuklarda %60 oranında iyileşme görülüyor. Okul çocuklarında genel değerlendirme testleri ve Zeka testleri uygulanıp hepsinin sonucu olarak karar verilebilir. Özel Öğrenme güçlüğü normal ve üstü zekaya sahip bireylerde görülmektedir.Önce değerlendirme yapılmalı gerekirse Çocuk Psikatristine yönlendirilmelidir.Sonra çocuğa uygun eğitim programı hazırlanmalı ve bireysel eğitimlerle desteklenmeli. sevgiler

6 Mart 2019 21:01
Soru Sahibi

Merhaba, Öncelikle soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Oğlum 5 yaşında ve ana sınıfı öğrencisi. Sayıları bazen ters yazması ve bazen bize tepki vermemesi birde bazen çok sert tepkiler vermesi üzerine böyle bir şüphe oluştu bende, yapmamız gereken galiba bir pedagogtan randevu almak olacak. teşekkür ederim.

7 Mart 2019 09:10

Merhaba, Size en yakın önerilen bir uzmandan yardım almanızı öneririm. Sevgiler

8 Mart 2019 12:47