AM
Soru Sahibi
23 Ocak 2019 11:48

Gece uykusu

Merhaba hocam 5 aylık kızım var geceleri cok az uyuyor saat bası kalkıyor ve hiçbiyerde rahat etmiyor surekli battaniyede sallanmak istiyor yada kucakda durmak istiyor yere koydugumuzda kendi basına hareket etsin diye hemen sıkılıp aglıyor yardımcı olursanız cok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Çocuk Gelişim Uzmanı Selin Şit
Çocuk Gelişim Uzmanı

Merhaba; Öncelikle kızınız toplam kaç saat uyuyor gün içerisinde ? Belki de gündüz çok uyuyor ve uyku ihtiyacının büyük bir bölümünü gündüz karşılıyor olabilir. Çocuğu ayakta sallayarak değil de, yatağında yatmasını sağlayarak ( gerekirse klasik bir uyku müziği eşlik edebilir) uyutmalısınız. Bunun için uygun koşulları sağlamalısınız. Bu bildiler yeterli gelmediyse bir danışmanlık almanızı öneririm, çünkü: yenidoğan bir bebeğin gelişimi için uyku çok önemlidir. Sevgiler

25 Ocak 2019 00:40