AE
Soru Sahibi
23 Haziran 2019 04:05

Geç ergenlik ve boy gelişimi

Merhaba 15 yaşına yeni girdim 2004'lüyüm. 2018 kasım ayında üroloji doktoruna gittim. Ergenliğe girdiğimi söyledi. Ancak o kadae süre geçmesine rağmen henüz rüyalanmadım ve sperm gelmedi. Boyum da 1.60 şimdi iki sorum var ilki ortalama ne kadar süre sonra sperm gelir ve ikincisi de boyum ne kadar uzar. Ayrıca fitness yapıyorum çok zorlamayacak şekilde ağırlık kaldırıyorum. Bu boy gelişimimine etki eder mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Bu konuda sağlıklı bilgiyi Üroloji doktoru verebilir. Hormonel bir sıkıntınız varsa sizi çocuk endokrinoloji doktoruna yönlendirecektir. İyi günler diliyorum

5 Temmuz 2019 17:29