af
Soru Sahibi
29 Haziran 2015 10:20

Evlilik öncesi kararsızlık

Merhaba 8 aydır sürdürmekte olduğum ilişkim var.Tanışmamız tamamen tesadüf kader gibi oldu ilişkinin ilk başlarında evlilik düşüncem yoktu zaman içinde gerek annemin beni evlendirmek isteği ve benımde yaşımın geldiğini hissetmemden dolayı evililk düşüncesi aklımda yer etti. Tabiki hayatımdaki kişininde bana karşı davranışları ve sevgisi bu kararda etkili oldu zaman içinde bana olan sevgisi ve desteğini fazlasıyla hissettiğim için zamanla ilişkim flörtten öteye geçti. Bana olan sevgisi benım ona beslediğimden fazla oldu daha once 6 yıllık bır ılıskım olmustu ve kotu bıttı bu ilişkiden sonra bır kac ılıskı denemem oldu fakat uzun surelı degıllerdı. bu ılıskıye basladım ve bana karsı bu hıslerını gordukten sonra dogru ınsan olabıleceğni dusundum. bu zaman kadar kendisi ailem ile tanıştı bende annesi ve kardeşleri ile tanıştım kafamda ki soru şu evleneceğim kişinin hem fiziki hem kişilik olarak istediğim gibi olmasını isterim. ilişkinin başlarında kendisinin biraz kilolu olduğunu fark etmiştim açıkcası sadece flört amaclı ilişkimi surduruyordum bunu o zamanlar sorun etmemiştim çünkü evlilik düşünmüyordum. fakat ciddi bir yola girince başta düşünmediğim şeyler kafama takılmaya başladı. acaba ben bu kızı gerçekten çekici veya güzel buluyormuyum ?ona karşı isteğim evlilik için yeterlimi? kafamda bu sorular oluştu bi anda Çünkü düne kadar sadece ailelerin tanışmasına odaklanmıştım sonrasını acıkcası dusunmedım en son kendısı ile yaptıgımız konuşmadan sonra ben ne yapıyorum dedım kendı kendıme bana ailelerin tanışmasından sonra benim heycanımın gittiğini ve kendimi çektiğimi söyledi yapılması gereken şeylerin oldugunu fakat bunun için benden bı destek gormedıgını belırttı. kafam karışık umarım bana yardımcı olabilrisiniz.

1 cevap
Cevaplar (1)

Fatih bey merhaba, Zor ve stresli bir ilişkiden çıkmışsınız. Bu ilişkinin sizde oluşturduğu özgüven sorunu veya ilişkiye güven sorununu atlatamamışsınız gibi. Bu kişi doğru kişide olabilir olmayabilir bunun cevabı sizde saklı. Ama şunu söyleyebilirim. Sizin bu kararsızlığınız hem sizi hemde partnerinizi negatif etkileyecektir. Bu yüzden önce sizin bireysel bir terapiye sonrada beraberce ikinizin ilişki evlilik danışmanlığa ihtiyacınız var. Bu yönde düşünürseniz size yardımcı olabiliriz.

18 Ağustos 2015 11:31