ÖT
Soru Sahibi
25 Ekim 2017 16:20

El ayak ağrısı

İyi günler hocam.27 yasında bayanım.4 aydır el ve ayaklarımda gezen ağrılar ve sabah tutukluğum var. CRP, RF, Anti CCP testlerim normal cıktı.D vitamini 67 çıktı onun dışında diğer değerlerim normal. AMA negatif,ASMA negatif, ANA testim 1/100 titrede granüler paternde cıktı.Herhangi bir rahatsızlığım olabilir mi? Ağrılar neden kaynaklı olabilir?Sorumuzu cevaplarsanız sevinirim şimdiden tesekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Tuğba Hanım, Öncelikle ANA değeriniz düşük titrede olsa da (+) saptanmış. Klinik ve muayene bulgularınıza göre bu konuda daha ileri tetkikler gerekebilir. Bunun haricinde gezici ağrılar ve sabah tutukluğuna neden olabilecek metabolik, mikrobik diğer olasılıkların da değerlendirilmesi ve gerekirse bu konularda tetkiklerin yapılması gerekebilir.

27 Ekim 2017 10:04