Sl
Soru Sahibi
24 Nisan 2020 21:09

Eklem agrisi

Hocam merhaba,1 yıldır yogun bir sekilde ayak,sırt,omuz ,kalça ve diz agrıları cekıyorum .ağrılarım genelde yanma şeklinde diz omuz ve sırtımda hareket ettirirken hep bir kuturdeme sesi .Eklemlerimde sislik hic olmadi ,Sureklı kas gevsetıcı ve nsaii ilaclar kullanmak zorunda kalıyorum .Kan tahlıllerınde romatızmaya daır bır bulgu yok sakroliak mr şöyle .Teknik: T1 ağırlıklı aksiyel 3 mm., T2 STIR aksiyel 3 mm., T2 tirm koronal 3 mm.T1 koronal 3 mm., ile görüntüler elde edildi. Bulgular: Bilateral sakroiliak eklem mesafesi normal olarak değerlendirilmistir. * Kesit alanına giren kemiklerde ilik intensitesi heterojenite göstermektedir. Kesit geçen düzeylerde çevre yumuşak doku planları tabii olarak degerlendirilmistir. Normal Sınırlarda Sakroiliak Eklem İncelemesi. --mr da romatizmayla ilgili bir durum var mi 1 yil suresinde kanda ve mr da görünurmuydu.Rahatsizligimin ne olduğunu halen bilmiyorum nasil bir problemim olabilir fikir verirseniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Leyla Hanım, Verdiğiniz bulgularda iltihabi romtizmal hastalık düşündürecek bir bulgu yok. Sikayetlerinizin olası nedenlerini araştırmak için detaylı bir görüşme ve muayene gerekecektir.

24 Nisan 2020 23:59