OS
Soru Sahibi
9 Nisan 2021 09:33

Dürtüsellik

Merhaba, 8 yaşında bir oğlum var. 1. sınıfta yaşadığımız sorunlardan dolayı gittiğimiz psikiyatrist Concerta 18Mg reçete etmişti ve gerçekten nispeten daha iyi duruma gelmiştik okul hayatında. Ancak pandemi dolayısıyla artık online eğitim aldığından ekran karşısında geçirdiği süre oldukça arttı. Bu durum onun dürtüsel sorunlarının artmasına sebep oldu. Ödev yapmaya direnme, kitap okumayı erteleme, daha fazla ekran başında vakit geçirme isteği, okula gittiği günlerde arkadaşlarıyla iyi iletişim kuramama ve buna bağlı olarak arkadaşları ve öğretmenleri ile sorunlar yaşamak gibi. Benim sormak istediğim bu tip durumlarda mevcut kullandığımız ilaç doğru ilaç mıdır? Eğer doğru ilaç ise ilacın dozunun artık yeterli gelmemesi gibi bir durum olabilir mi? Mevcut pandemi koşullarından dolayı hastanelerden uzak kalmak istediğimiz için online terapiler işe yarar mı? Saygılarımla,

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ceyhun Caferov
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhaba çocuğunuzun probleminin kaynagi hem motivasyon hem de odaklanma ile ilgili olabilir.bu durumda muayene etmek eger odaklanma problemi varsa ilacla ilgili düzenleme gerekiyor.motivasyonla ilgili terapi alabilir.

30 Nisan 2021 11:55