KN
Soru Sahibi
19 Şubat 2019 08:41

dolgu düşmesi

Hocam iyi günler. Kızım 8 yaşında.Yaklaşık 2 sene kadar önce birkaç dişine dolgu (beyaz) yapıldı. Ancak dün akşam dolgularından biri düştü. Çok endişeleniyorum emin değilim ama eğer dolgusunu yutmuşsa bunun bir zararı olur mu? Birde dolgusu düşen diş için ne yapmak gerekir? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Özge Şentürk
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhaba Nuray Hanım, iyi günler. Öncelikle endişelenmenizi gerektirecek bir durumun olmadığını dile getirmek isterim. Normalde dolgusu düşen dişlere tekrar dolgu yapılması gereklidir. Fakat altından yeni dişin gelip gelmemesi durumuna göre veya dişin ağızda kalabilecek sağlamlığa sahip olup olmamasına göre tedavi seçenekleri değişebilir. Bunu daha iyi değerlendirebilmek için kızınızın muayene edilmesi gerekmektedir. Randevu için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz, geçmiş olsun.

20 Şubat 2019 15:02