KK
Soru Sahibi
28 Nisan 2019 21:06

Anestezi ile dis cekimi

Merhaba hocam 6 yasindaki oglumun azidisleri tamamn curudu apse yapmis ve cok agri yapiyor cekilmesi gerektigi soylendi fakat kusma refleksi oldugu icin anesteziyle uyutularak yapilmasi gerekiyormus 2 gundur antibiyotik kullaniyoruz cekilmesi icin apsenin gecmesini beklememiz gerekirmi siz bu uygulamayi yapiyormusunuz

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Özge Şentürk
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhaba Kader hanım, öncelikle antibiyotik tedavisi ile apsenin geçmesini bekleyip ardından kusma refleksi varsa genel anestezi altında dişlerin tedavi edilmesi gerekmektedir. Ancak mevcut durumun doğru bir şekilde değerlendirilebilmesi için çocuğunuzun klinik olarak muayene edilmesi gerekmektedir. Ben genel anestezi altında diş tedavileri yapıyorum. Randevu için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz, geçmiş olsun.

29 Nisan 2019 14:28