27 Mayıs 2020 01:57

Dişte hassasiyet

Merhaba Abdulkadir bey. Üst ön 4 dişimde zirkonyum köprü var. Gece yatmadan önce bu kaplamanın arka yüzündeki dişlerde yemek artığı kaldığını dilimle hissettim. Dişimi fircalayacaktim ama uyuyup kalmışım. Benzer durumlarda dişim ya dişetik sızlıyor. Yine aynı durum oldu. Bir hassasiyet oluştu. Fırçaladigim zaman bu olmuyor. Yemek artığı köprünün altına kaçıyor olabilir mi? Sızlama bu yüzden olabilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Abdulkadir Özşahin
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Bahsettiğiniz hassasiyet daha çok diş eti ile ilgili gibi duruyor. Dişlerinizi fırçalamadığınızda dişlerin üzerindeki yemek artıkları kısa süreli diş eti iltihabını başlatırlar. Eğer tekrar fırçalamaya başladığınızda bu durum hemen geçiyor sa endişe edilecek bir şey yok demektir. Ama bu durum sıcak soğuk hassasiyeti şeklinde devam ediyorsa bi dişlerinizi muayene etmekte fayda var derim. Bize yakınsanız biz olabiliriz ya da nasıl isterseniz bir diş hekimine muayene olursanız kafanızda soru işareti kalmaz. Problemimizi anlatmanızın yanında muayene etmek de doğru teşhis için önemlidir. Çok geçmiş olsun😊

27 Mayıs 2020 09:39