AD
Soru Sahibi
26 Aralık 2013 00:06

Dışkıda kan

2 gün önceye kadar dışkısında damlacık şeklinde kan vardı. Ancak 2 gündür yok bu sevindirici bir şey. Kendi kendine geçti. Ben sahiplenmeden önce pet shoptan almıslar. köpek 35 günlüktü ben sahiplendiğimde. 5-10 gündür bende. Arada kusuyor; mama yemek istemiyor. Ayrıca çok yorgun görünüyor. Tüyleri kabarık; dolaşmıyor, gezmiyor etrafta. Hastalıklı görünüyor. Neyse veterinere gittim ben Polivit, IG-Puppy, Bactrim ve Flagyl yazdı. Kullanıyorum sabah akşam 0.5cc olarak. Mama olarak D&C dog milk kullanıyorum. 1 ölçeğe 2 ölçek ılık su olarak veriyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)

İyi yürekli güzel insan ; Umarım Petshop' ların kirli ticareti biran evvel bitirilir. Dışkıda kan görülmesi; eğer bu kan kırmızı ise kalın barsağın anüse yakın kısımlarında (muhtemelen polip ? ) kanamayı işaret eder. Yok eğer kan vişne çürüğü veya daha koyu renkte ise o zaman hazm olmuş olduğu düşünülür ve daha gerilerde bir kanamadan kuşkulanılabilir... Burada Flagyl+Bactrim reçete edilmesi dizanteri teşhisi konduğunu gösterir.. Hayvanın keyifsiz olmasının nedeni buna bağlanabilir. Veteriner Hekiminizin önerilerine uymanızı karşılaştığınız sorunları öncelikle Veteriner Hekiminize ve ayrıca buradan bana yazarsanız sevinirim.

26 Aralık 2013 11:58