df
Soru Sahibi
7 Ocak 2021 16:06

dikkat eksikliği

Merhaba ceyhun bey. 7 yaşında kızımda dikkat sorunu var.hiperaktivite yok.aksine sakin bir çocuk. fakat sınavlarda bildiği soruları bile bazen yanlış yapıyor.bir gün 50 puan alırken başka bir gün 100 alıyor.çıkartma yerine bazen toplama yapıyor.7 yazacağına 8 yazıyor. konu ile ilgili ne yapabilirim beni yönlendirebilirseniz çok sevinirim. not:gün aşırı balık yağı içiriyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ceyhun Caferov
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhaba çocuklarda dikkat eksikligine her zaman hiperaktivite eslik etmez yani sakin çocuklarda da dikkat eksikliği olabilir ayni zamanda sınav kaygısı ogrenme güçlüğü gibi başka nedenlerden dolayı da başarısızlıklar olabilir bu anlamda bir uzmana muayene olmanızı tavsiye ediyorum

7 Şubat 2021 12:43