kM
Soru Sahibi
20 Nisan 2018 21:05

dikkat dağnıklığım

Ben Mesude kolsuzoğlu 8. Sınıfa gidiyorum ve birisi 3 yanda diğeri 8 yaşında iki tane kardeşim var ve benim dikkat eksikliğim var sınavlarda flan sınavımı yaparken bir kalem tıkırtısına dikkatim dağlıyor ve bir daha dikkatimi toplayıp sınavıma devam edemiyorum ve benim önümde hayatımın dönüm noktası olan bir sınavım var ne yapabilirim birde ben ergenlik döneminde olduğum için hem aile hemde arkadaş ortamında çok mutsuzum artık bu sorunların kendimden deyil çevremden olduğunu düşünmeye başladım lütfen bana yardımcı olun bu arada bende büyüyünce sizin gibi pedeogog olmak istiyorum?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Mesude hanım, şuan ülkemiz de en çok yapılan yanlışlardan biri çok sessiz ortamlarda ders çalıştırılması ve test çözülmesi. Sınavlara da kalabalik ortamlarda girildiği, burada da değişik sesler çıkabileceği gerçeği atanıyor. Kalem tikirtisına bile dikkatiniz in dağıldıgı ni yazmışsınız. Kendinizi sesli ortamlarda test çözmeye adepte etmeniz gerekli. Tek aklınızdan geçen ders olup, önünüzdeki teste dikkat vererek müzik eşliğinde test çözmeye başlayarak bur başlangıç yapabilirsiniz diye düşünüyorum

20 Nisan 2018 22:11