TH
Soru Sahibi
6 Haziran 2021 18:47

Çocukta sinir

Hocam iyi günler. 2 yaş 2 aylık oğlum var yaklaşık 1 aydır çok hırçın sinirleniyor istediği bişey yapılmadığı zaman bağırıyor elimizden geldiğince kızmamaya çalışıyoruz ama ne yapsak hırçınlığı öfkesini onleyemiyoruz.. ne yapmamız gerekiyor nasıl davranmamız gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ceyhun Caferov
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhaba bu yaşlarda çocuklarda inatlaşma engellenmeye karşı aşırı tepki olur bu durumlarda kararlı olmak lazım tepkisine neden olabilecek şeylerden mümkün olduğu kadarıyla kaçınılmalıdır elave bir sorun olmadigi açısından da uzman tarafından değerlendirmesini de öneririm

6 Haziran 2021 19:35