AS
Soru Sahibi
19 Aralık 2017 22:48

çocuklarda sık uyanma

esra hanım merhaba.üç yasında bir kızımız var.hemen hemen iki aylıktan beri bazen bizim tutum ve davranışlarımızdan bazen de kendi yapısından ve fiziksel durumlardan(gaz,diş alerji)düzenli uyuyan ama çok sık uyanan bir çocuk.şartlarımızdan dolayı odasını ayıramadık.gün içinde bol aktivite yapar açık havaya çıkar .tv iki yaşına kadar izlemedi sonrasında kontrollü izliyor.üç yaşında geceleri bu kadar korkarak sık kalkması normal mi?güvendiğimiz bir doktorumuz var takibini yapıyor.norolojik bir durum görmediğini söyledi ve tahlilleri gelişimi çok iyi.bazen çığlık atarak;bazen için için ağlayarak korktum anne diyor.ve üç yıldır kesintisiz uyuduğu gece hiç olmadı.belli rutinler uygulayarak saat *** *** ** gibi uyuyor ve daha bir bardak çayımı tamamlamadan ağlamasına kosuyorum.bu çok uzun süredir böyle seyrediyor.öyle saatlerce kucakta falan gezmedi tekrar dalıyor uykuya.tabi biz perişan olduk uyku bölünmesinden.bunun fizyolojik sebebi yoksa psikolojik olarak ne olabilir?çok komplike bir durum belki ama mutlu bir yuvamız var ve kızımıza iki öğretmen olarak dönüşümlü bakıyoruz.ne için böyle huzursuz olduğu hakkında genel bir bilgi edinmek istedim.yardımcı olursanız sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, detay konu için cocukla görüşmek daha dugrup olur ama. Ya izlediği programlardan etkileniyor. Yada kaybetme korkusu olabilir. Yada bu gibi durumlar olabilir. Tabi ki bizimki şuan sadece tahmin. Rüyasında ne gördüğünü uygun bir yolla öğrenmeye çalışmanızı tavsiye ederim.

9 Şubat 2018 13:16