ÇÖ
Soru Sahibi
5 Kasım 2014 22:13

cocuk dis apsesi

Merhabalar 5 yaşındaki kizimidiş agrisi nedeniyle goturdugum diş hekimi tarafından kanal tedavisi yapildi. 1,5 ay sonra tesadüfen ayni dişin altındaki etin şiştiğini gördüm. Kizimda agri sizi yok. Hemen diş hekimine goturdum. Dokunmayla beyaz apse akti. Duocid süspansiyon 2x1 verdi. Apse başka yerlere zarar verir diye korkuyorum. Bulunduğum yerde pedodontis yok. Bu dişi kaybetmemek ve apse problemini çözmek için ne onerirsiniz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Behiye Bolgül
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhaba, dişin radyografisine bakmak lazım filme göre kanal tedavisi yenilenmeli ya da çekim yapılarak mutlaka yertutucu yapılmalı. Filmi bana gösterebilirseniz daha net cevap verebilirim. Geçmiş olsun

7 Aralık 2014 13:13