ke
Soru Sahibi
7 Şubat 2021 23:16

Çocuk davranış bozukluğu

Merhaba doktor bey. Kızım 9 yasında ve 3. Sınıfa gidiyor. Okul ortamında cok iyi herhangi bir sıkıntısı yok. Ancak ev ortamında çok öfkeli bir çocuk halası amcası sevmek için yaklaşınca hemen bağırıyor vuruyor... Aile olarak çok sakiniz herhangi bir problemimiz yok. Acaba nerde hata yapmış olabilirim ki? Gayet terbiyeli akıllı bir çocuk. Mahallede arkadaşları var ve onlarla oyunlar oynuyor ve geçende kendi yaşıtları evlerine çekilmiş kendinden büyükler kalmış onlar hafıza oyunu oynarken benim kızım karşı binanın etrafında boş boş turluyor eve çağırdım azarladım... Bana büyüklerden cok korkuyorum ve onların yanına oynamak için yaklaşamıyorum dedi ağladı. Aile dostlarımız yada arkadaşlarının anne babalarıyla iletişime geçemiyor. Mesela nasılsın dediklerinde hiç seslenmez bazen ona görevler veririm hadi şu tabağı komşumuza ver diye ama o çok çekingen davranıyor. Bazen çok iyi bazen de çok çekingen. Acaba doktora götürsem mi? Şu dönemde sürekli evde kapalı bundan da etkilendi okul döneminde biraz daha iyiydi... Çok teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ceyhun Caferov
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhaba kızınızda kaygi bozukluğu olabilir bu anlamda bir uzman yardim almaniz iyi olur acil şifalar

8 Şubat 2021 00:37