27 Şubat 2021 09:12

çocuğum hasta mı

Hocam iyi günler, 21 aylık bir kız çocuğum var. verdiğim komutları anlamıyor, ismini söyleyince dönüp bakmıyor, legolarla kule yapma oyunu oynuyor, abileriyle şakalaşıp oynuyor, kahkaha atıyor, yemek saatini biliyor, ayakkabılarını gördüğünde dışarı çıkacağını anlıyor, gel,yapma,cız gibi komutları anlıyor, ancak konuşmuyor, ver bana getir gibi komutları anlamıyor bu da beni endişelendiriyor. Ağrı merkezde ikamet ettiğim için yeterli imkanımız yok. bu konuda neler yapabiliriz sizin görüşünüz nedir ne yapmalıyız. bu konu bizim için çok önemlidir. Bizi bilgilendirirseniz seviniriz. Not: Kolik ve çok ağlayan bir bebekti biz de susturmak için günün uzun saatleri neredeyse uyanık olduğu bütün zamanı çocuk şarkıları izlettik 6 aydan bu yana durmadan bunları izliyor.

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Öğr. Üyesi Ceyhun Caferov
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhaba çocuğunuzla yaygın gelişimsel bozukluk olabilir cocuk psikiyatrisine goturmeniz tavsiye ederim

1 Mart 2021 13:26
Soru Sahibi

Hocam bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

2 Mart 2021 14:39
Dr. Öğr. Üyesi Ceyhun Caferov
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Rica ederim

2 Nisan 2021 10:04