AG
Soru Sahibi
25 Ağustos 2015 23:44

Cinsel eğitim

Doktor bey merhaba ismim gülden; 5.5 yaşında bir kızım var benim sıkıntım kızımın cinselliği erken keşfetmesi gözümle görmedim ama yaşananlar onu gösteriyor.Geçen sene kreşten alınca vajınasında kan gördüm arkadaşım oyuncağa itekledi üstüne düştüm dedi kameraları incelediğimizde de böyle birşeyin olmadığını gördüm,dr götürdüm kızlık zarı zedelenmişmi diye bir sıkıntı yoktu ve bu kanama olayı birkaç kez tekrarladı vajınasının tam dibi tırnak atılmış gibi hep aynı yer yara demeyeyimde yırtılmış gibi duruyor ve idrarını yaparken canı acıyor temizliğine dikkat eden bir anneyim ve buna rağmen sürekli vajınasıyla ilgili. Bana uzm dr danıştığımda cinsel eğitimi vermeniz lazım bu yaştaki çocuklarda orgazm olma dürtüsü başlıyor denildi ve ben bunu anlatamam çok küçük nasıl anlatıcağımıda bilmiyorum açıkcası zor bi konu.Ben sizden yardım istiyorum muhtemelen kızım kendine dokunmaktan hoşlanıyor ve canını acıtıyor ne yapabilirim.

1 cevap
Cevaplar (1)

bu önemli bir konu bu durumun geçmişini ve sizin yaklaşımınızı bilmem gerekiyor ki yardımcı olayım. Bundan dolayı uzman pedagog veya çocuk psikoloğuna götürmeniz gerekir. Şu önemli: Bu yaşlarda çocuklarda cinsel istek oluşur yani vajina kısmında kaşınmalar oluşur. bu durumda sinirlenmemek, gereksiz uyarılarda bulunmamak gerekir. Kızınız vajinası ile oynadığında dikkatini dağıtmayı deneyin ve uzmandan yardım isteyin

27 Ağustos 2015 15:36