KD
Soru Sahibi
23 Ekim 2010 12:22

çekingenliği nasıl aşabilirim

iyi günler.ben 15 yaşında bir erkek öğrenciyim.sorunum çok utangacım.ergenliğe bağlı sesimde değişmeler oldu ve ben bu sesimle dalga geçerler diye okulda öğretmenlere bile sesim kısık diyerek kendimmi tanıtmadım.arkadaşlarımla aram yok.sınıfta koskoca sırada yalnız oturuyorum.biriyle bir muhabbete girsem sesimle dalga geçicek yada dediklerimi aptalca bulacak diye kaygılıyım.bu durumdan çok bıktım. yardım ederseniz teşekkür ederim. bir psikoloğa başvurmayı istiyorum ama aileme paylaşmya çekiniyrm

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Cenk Kahvecioğlu
Pratisyen Hekimlik

hiç çekinme sevgili dostum hemen başvur çok kolaylıkla çözülecek bir sorun hatta korktuğun şeylerin üstüne gitme gücünü bulursan hiç korkma en fazla ne olabilri ki? bu problemlerden kaçtıkça çözülmez hale gelir unutma, sevgiler,cenk

26 Ekim 2010 12:01