KS
Soru Sahibi
8 Ocak 2016 08:01

Çalışan anne

Calisan anneyim kızıma babannesi ve annanesi bakıyor 28 aylık 5 aylık iken ise başladım dün akşam kendi kendine masal anlatıyordu kuzu çok yalnızmis annesi babası ise gitmiş vs bende sordum biz istetken nasıl hissediyorsun dediğimde yalnız ve mutsuz dedi ama babannesiylede mutluymuş bazen eve gelmek bile istemez Babannemde kalacağım der akşamları etkinlik oyun kitap okuma vs herseyi yapıyoruz bu konuda neler yapabiliriz

1 cevap
Cevaplar (1)

Sündüz hanım merhaba, 28 aylık kızınız sizden çok erken ayda ayrıldığı için annesine yabancılık çekiyor. Akşamları mümkün mertebe yemeğini siz verin siz onu yıkayın ve akşamları tv kapatıp onunla oyunlar oynayın. bir saat kadar araya telefon tv gibi şeyler girmesin. Hafta sonları daha sık beraber iletişime geçin ve gülümseyerek konuşun. Akşamları uyduruk masallar okuyun onun en sevdiği kahramanlar olsun masalların içinde ve her gün farklı bir macera peşinden koşsun. Bu durum devam ederse pedagogtan yardım isteyin

20 Nisan 2016 13:48