İB
Soru Sahibi
26 Şubat 2019 15:41

Bu takviyeyi vermelimiyim?

Merhaba oğlum 4 aylık bugünki aşılarından sonra demir takviyesi verildi nutrigen ferromixin anne sütü içiyor sadece vermelimiyim?

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba,....... Doktorunuz önerdiyse mutlaka kullanın.İhtiyacı olmasa doktorunuz önermezdi. sevgiler

28 Şubat 2019 15:35
İB
Soru Sahibi

Hayır hocam sağlık ocağından 4. Aya giren her bebeğe veriyorlar test yapmadan demir ilacını verdikleri ilaç şeker içerdiği için ben ferromixin almayı düşündüm ama bebeğim sadece anne sütü içiyor günde yarım şase anne sütüyle karıştırıp vermem doğru olurmu sizce danışmak istedim

3 Mart 2019 17:40

merhaba, Türkiye'de 0-1 yaş aralığındaki bebeklerin %90 da demir eksikliği görüldüğünden Sağlık bakanlığının aldığı karar sonrasında bütün bebeklere uygulanıyor.Türk hemotoloji derneği nin hazırladığı bilgilendirme kitapçığını internetten bulabilirsiniz. DR. Özlem Suvak'ın araştırmasını da öneririm. Ayrıntılı bilgi için Çocuk doktorundan bilgi alabilirsiniz. Sevgiler

8 Mart 2019 12:46