İN
Soru Sahibi
23 Mayıs 2021 09:07

Boyum ne kadar uzar

Boyum *** *** ** yaşındayım *** *** ** de doğdum 49 kiloyum mart ayında regl oldum daha ne kadar uzayabilirim 168 olabilir miyim? Annem 155 babam 178 Süt içiyorum spor yapıyorum zıplıyorum voleybola başlayacağım paten sürüyorum ne kadar uzayabilirim? Keşke olmasaydım 😭 yaşım normal mi? Böyle bir site yapmanız çok güzel teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Bir kimsenin kesin olarak boyunun kaç cm olacağı bilinemez. Çünkü ailedeki kardeşler arasında bile çok büyük farklılıklar olabiliyor. Soya çekimde insanlar anne/babdan önceki atalarına da çekebilirler. Fakat yine de eldeki verilere göre kabaca tahminde bulunabilir. Ergenliğe girmiş olmanız boyunuzun uzamayacağı anlamına gelmez. Kızların erkeklere göre uzaması erken olur ve erken durur. 18'li yaşlara kadar giderek azalan oranda belli bir miktar daha uzar.

23 Mayıs 2021 17:01