BH
Soru Sahibi
25 Aralık 2020 01:16

Boy uzaması

Ben 17 yaşındayım boyum 1.70 kilom 60 babam 1.77 annem 1.63. 3 abim de 1.75 ten uzun, en büyüğü 1.81. sakallarım tıraş olacak kadar çıktı. Acaba ben daha fazla uzar mıyım? Uzarsam ne kadar? Ve mümkünse uzamak için ne yapabilirim. Birde uzamax gibi sözde boy uzatan ilaçlar var doğruluk payı nedir, yada yan etkileri olabilir mi? Cevaplarsanız sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Bir miktar daha uzama olabilir. Fakat birkaç cm yi geçmeyecektir. Çocukların anne ve babalarından daha uzun olması beklenir. Ebeveynleriniz kısa değilmiş, ama bireyler amca, dayı veya büyük akrabalarına da çekebilir. Soyaçekim kavramıdır bu. Kemik büyümesi durmadan (epifizler kapanmadan) büyüme hormonu dışarıdan verilebilir ama anlattığınız özelliklere göre sizin için geç. Uzamax gibi ilaçlar ne olursa olsun uzman hekimlere danışılmadan kullanılmamalı. Her kısa insana uygulama yapılmaz. Kriterlerin uygun olması gerekir.

25 Aralık 2020 22:39