EE
Soru Sahibi
13 Temmuz 2021 21:41

Boyum ne kadar daha uzar

Merhabalar benim boyum 168 yaş 16 kilo 58 anne boyu 1.55 kilo 65 baba boy 175 kilo83 daha uzar mıyım fitness ve futbola gidiyorum ve yüzüyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. Boy uzamasında yapılan araştırmalar da kadınların 20, erkelerin ise 22 yaşına kadar uzadığı görülmektedir. Elbette genetik faktörler ( anne-baba vs. ) etkili olmakla birlikte çevresel faktörler de bir o kadar etkilidir. Spora yönlenmeniz oldukça iyi, bu şekilde devam edebilirsiniz buna ek olarak uzayabileceğiniz, başka aktivitelere de yönlenebilirsiz. Örneğin koşu, voleybol vs. Beslenmenize de dikkat etmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim..

13 Temmuz 2021 23:00