KU
Soru Sahibi
5 Ağustos 2019 14:03

BÖBREK KANSERİ

hocam merhaba almanyada yasayan ablam böbrek kanseri tek böreğini aldılar akciğer ve karacigere metastas yapmış 4 seans kemoterapi kemoterapilerden bir hafta sonra 4 seansta bağlaşıklık yükseltici bir ilac verdiler ancak akçigerde az küçülme olduğu karaçigerdeki metastasda büyüme oldu diyerek bu tedaviyi sonlandırdılar trabectedin isimli bir ilac ile yeni tedaviye başladılar balon yöntemiymiş boynundan 24 saat süre ile veriyorlar 3 seans aldı ama cekilen ped sonucu akciğerdeki ve karaciğerdeki metastasda büyume oldugu tespit edildi ve bu tedaviyede son verdiler şimdi karaciğerden parca alıp dna sına bakacak ve ona göre kara vere cekler sizce ne yapmalıyız türkiyeye getirirsek dahamı iyi olur yardımcı olursanız çok sevinirim simdiden tesekkürler NOT: tum akciğerde cok sayıda akçiger sürüsü tespiti en büyugü sag altta 15x14 mm büyuklüğünde diğerleri en büyüğü ise 8mm Karaçiğerde hipodens bulanIk sınırsız metastaz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Müge Akmansu
Radyasyon Onkolojisi

anladığım kadarı ile tümörü çok yaygın, bu durumda extra katkımız olmayacaktır, geçmiş olsun m.akmansu

5 Ağustos 2019 17:24