km
Soru Sahibi
27 Temmuz 2015 21:12

BİT PİRE KENE UYUZ

sa iyi günler ben kucuk bas hayvan yetiştiricisiyim hayvanlarım uyuz bit pire kene mevcut banyo ılacı atmayı dusunuyorum en etkili ilac hangisidir hangi ilacı tavsiye edersiniz.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın Muhammet Kemal, Hayvanlarınızda hangi parazitlerin tam olarak mevcut olduğunun bilinmesi, tedavinin başarılı olması açısından önemlidir. Etkenlerin doğru teşhisinin yapılması gerekmektedir. Ayrıca herhangi bir ilaç tüm bölgelerdeki hayvanlara iyi gelmemektedir. Örneğin Aydın'da iyi olan ilaç, Konya için uygun olamayabilir. Bir veteriner hekimden "görsel" olarak yardım almanız halinde, bölgenizde daha etkili olan ilaçları da öğrenebilirsiniz. Saygılarımla, geçmiş olsun.

28 Temmuz 2015 12:25