KB
Soru Sahibi
3 Temmuz 2015 17:54

Bez bırakma

29 aylık erkek çocuğuma bezi bıraktırmaya çalışıyorum, 6. Gündeyiz, önce 2 kez çişini kendi tuvaletine yaptı, sonra çişini de kakasını da geldiğinde söylemeye ve tutmaya başladı ancak kesinlikle ne kendi tuvaletine ne de adaptörle normal tuvalete oturmayı reddediyor, ödül ve değişik oyalama yöntemlerini denedim, çişi gelince sölüyor ama tuvaletine oturmadığı için son ana kadar tutup sonra yere yapıyor, devam etmelimiyim, yoksa bırakıp ara mı vermeliyim? Çocuğum hazır değil anlamına mı geliyor tuvalete oturmayı reddetmesi? Devam edersem bu onun psikolojini olumsuz etkiler mi? Yoksa ilerleyen zamanlarda alışır mı oturmaya? Zorlamıyorum ama konuşarak ikna etmeye çalışsam da bazen sabrım kalmıyor, tuvaleti de müzikli ışıklı, kışın beziyle oturuyordu, yani alışma sürecinde de sorun yaşamadık.

1 cevap
Cevaplar (1)

Erken başlamışsınız ortalama 32. haftadan itibaren tuvalet eğitimini öneriyoruz. Lakin siz başlamışsınız bu yüzden Bir iki hafta daha devam ettirin. söylediğinde beraber tuvalete gidin ve kapı arkasında onu beklediğini söyleyin ve bekleyin. tuvalete sevdiği bir iki oyuncağınıda tuvalet yaptığı esnada götürün.

20 Temmuz 2015 15:12