GA
Soru Sahibi
17 Nisan 2014 01:02

ben fmf hastasımıyım....

merhaba dr. hanım.ben 14 yaşımdan beri karın ağrısı çekiyorum.hangi dr a gittiysem sonuç alamadım.şimdi 38 yaşındayım.genellikle adettimin 2. günü başlıyor eklemlerimde ağrı hafif ateş baş ağrısı ve bunun sonucunda karnıma yayılan bir ağrı midem de ağrıyor.dr mide filmi bile çekti birşey yok dedi.3 gün önce gene başladı dr a gittim fmf tahlili yaptırdım.ASO 100,1 CRP 0,7 RF 7,8 WBC 13,5 SEDİM 2 çıktı.ve bir şeyimin olmadığı söylendi.dr hanım bir şeyim yoksa neden ağrı oluyor ve 3 gün sürüyor.birde adet döneminde olmadığı zaman da oluyor yani normal gündede oluyor ama bu nadiren.sizden ricam lütfen bana bir cevap verin ben bu ağrıdan bıktım.ilaç neyse onu kullanıyım.inanın ben şaşırdım.lütfen dr hanım hastalığım neyse biliyim.yardımınız için şimdiden teşekkür ederim. çalışmalarınızda başarılar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Nergiz Huseyınova
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Arzu hanim evet hastaliginiz fmf-cok benziyor. Sizden ricam 24saatlik idrar tahlili ve M694V mutasyonu turkiyede cok onemli tahlildir onu vermeniz. Sonuclarla tekrar konusalim.

29 Nisan 2014 21:59