US
Soru Sahibi
28 Nisan 2014 20:12

ATAK ÇOKLUĞU VE İDRAR DA PROTEİN ESER.

HOCAM İYİ GÜNLER OĞLUM 21 YAŞINDA 16 YILLIK FMF HASTASI.ATAKLI OLARAK SON YAPILAN KONTROLDE KAN TAHLİLİMDE GLUKOZ 103 WBC 14.7 NEU % 76.7 LYM % 15.6 NEU# 11.3 FİBRİNOJEN 583 SEDİM 55 CRP 206 İDRARDA PROTEİN ESER DİĞER TAHLİLLERİM NORMAL KOLŞİSİN 3*1 KULLANIYORUM. SORUMA GELİNCE HOCAM : ÖNCEDEN 6 AYDA 1 KERE ATAK GEÇİRİRKEN ŞİMDİ SON 6 AYDA 5-6 KERE GEÇİRDİM İLACIMIDA DÜZENLİ KULLANIYORUM BAZEN ÖGLEN İLACIMI KACIRIYORUM AKŞAM 2 TANE İÇİYORUM BU PROBLEM OLUR MU ? İLK DEFA İDRARDA PROTEİNDE ESER ÇIKTI BU KAN VE İDRAR TAHLİLLERİM NORMAL Mİ ? NE YAPMAM GEREKİYOR, ATAK GEÇİRMEMEM İÇİN BAŞKA İLACIN DIŞINDA NELER YAPMAM LAZIM ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM İYİ GÜNLER HOCAM .

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Nergiz Huseyınova
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Tabiki bu tahliller normal degil. Bu hastalikta korktumuz sey amiloidoz gelisimidir. 24saatlik idrar tahlili verin. Once protein kacaginin derecesi ne oyrenelim. Sed ve CRP de cok yuksek

29 Nisan 2014 22:05