mr
Soru Sahibi
4 Aralık 2015 15:29

Bel ve Boyun Mr sonucu

Hocam eşimin belinde ve boynunda ağrıları vardı. Mr çektirdik. sonucu aşağıda gönderiyorum. Bu raporda ne anlatılmak isteniyor. Önemli bir sıkıntı varmı. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim SERVİKAL MR İNCELEMESİ •C3-C4, C4-C5ve C5-C6seviyelerinde intervertebral disklerde ön subaraknoid mesafeyi daraltan santral protrüzyonlar. DORSAL EMAR İNCELEMESİ T8 vertebra korpusunda hemanjiom. LOMBER MR İNCELEMESİ L4 vertebra korpusunda hemanjiom. L3-L4 seviyesinde intervertebral diskte dural keseye bası yapan santral protrüzyon. L4-L5 seviyesinde intervertebral diskte kauda equina liflerine bası yapan, bileteral L5 sinir köküne bası oluşturan santral protrüzyon, bu düzeyde spinal kord ön-arka çapında azalma. L5-S1 seviyesinde intervertebral diskte ön epidural yağlı planları daraltan santral protrüzyon.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Kerim Kenan Coşkun
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Öncelikle geçmiş olsun filmlerinizi www.wetransfer.com yükleyip kkenancoskun@gmail.com'a gönderirseniz size daha iyi yardımcı olabilirim..

5 Aralık 2015 12:07
mr
Soru Sahibi

Merhaba Hocam. Mr görüntülerini yazmış olduğunuz siteye gönderdim. Fakat mail adresinize gönderirken bir hata oldu. Mail adresinize gönderemiyorum. Bu nedenle dosya linkini buradan gönderiyorum. Mr cd içindeki LITE.exe dosyasını çalıştırdığınızda mr görüntülerini (viev ikonuna basarak) görebilirsiniz. Görüş ve yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. http://we.tl/lZMpeXC6AE her ihtimale karşı diğer linkide ekledim. https://www.wetransfer.com/downloads/39f67ab01fc6afc*** *** **a9c*** *** **e1e*** *** **/9c9a7a

8 Aralık 2015 08:49
Op. Dr. Kerim Kenan Coşkun
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Ramis Bey, Ekli filmlere baktım. L4-5 seviyesinden operasyon gerekebilecek düzeyde bel fıtığı var. Hastayı görmek ve muayene etmek yarar olduğu kanaatindeyim. Saygılarımla,

14 Aralık 2015 14:37