BB
Soru Sahibi
6 Ağustos 2015 18:34

Bel fıtığı-Bel kayması ve Sinir Sıkışması Raporlu

Hocam Merhabalar Ananem 62 yaşında normal hayatını köy ortamında geçirir rutin işleri vardır inek sağmak gibi fazla ağır taşımaz ancak 1 hafta önce aşırı bir ağrı vurdu beline bir hafta tuvalete bile gidemedi ağrıdan birdenbire oldu ne olduysa ayağında uyuşma hissizlik yok ancak ağrıdan hareket bile edemedi .Yatarken ağrı yok ancak ayağa kalktığında inanılmaz ağrı hissetti hemen hastaneye götürdük ve MR çekildi. Mr sonucu şu şekilde : SONUÇ: Lomber lordoz artışı L4-5'de minimal spondilolistezis Lomber disklerde dejenerasyona bağlı sinyal kaybı L4-5'de difüz bulging, faset artropati ve spinal stenoz Bu sonuca göre doktorumuz bize Bel fıtığı,Bel kayması ve Sinir sıkışması olduğunu ve ameliyat gerekli olduğunu söyledi ancak günleri şuanlık dolu olduğu için ameliyata kadar fizik tedavi uygulanıyor hastanede. Pazartesiden beri ananem hastanede kalıyor ve fizik tedavi uygulanıyor. Eğer fizik tedavi iyi gelirse ameliyattan vazgeçilebilicekti ancak fizik tedavi çok bişey farkettirmedi malesef ağrılar devam ediyor. Yatağında yattığında bir problem yok ancak ayağa kalktığında ağrı ve acı oluyor. Ananeme sürekli iğne ilaç veriyorlar ve fizik yaptırıyorlar bir değişiklik olmadı. Doktor büyük ihtimalle Pazartesi günü ameliyatı yapmayı düşünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz hocam bu durumda sizce ameliyat olmalımı ananem yoksa beklemelimiyiz veya başka bir tedavi yöntemi varmı bu konuda? Şimdiden Teşekkürler Hocam...

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Kerim Kenan Coşkun
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Öncelikle geçmiş olsun. Gecikme için özür dilerim. Ameliyat olması gerekir gibi duruyor.

26 Ağustos 2015 17:18