ÇG
Soru Sahibi
24 Aralık 2019 12:49

BEBEK GELİŞİMİ

merhabalar size danışmak istediğim konu var. öncelikle bebeğimden bahsedeyim. kız bebek.24 OCAK 2019 doğumlu.şuan 11aylık. 7600kg. doğum kilosu 3090 idi. anne sütü emiyor. ekgıda pek sevmiyor.sabahları zrytinyağlı yarım yumurta sarısı kadar, azıcık peynır [kibrit kutusunun sekizde biri kadar], Öğlen tarhana çorbası 1 çarbardağından2 prmak eksik çok az bizim yediğimz ekmek,akşamüstü yarım muz içine yarım dövülmüş ceviz ile. bazende elma. bunun dışındA NELER VEREBİLİRİM. 9aylıkken emeklemeye başladı. şuan koltuğun kenarlarında yürüyor. anne diyor. 2ay önce x MARKA DEVAM SÜTÜ aldık sevmedi.geçen ay Y,Z devam sütü aldık sevmedi. bu ay A ve B aldık.onları da sevmedi. acaba biberondan mı kaynaklı. ne kullanabilirim. sütüm en başında her ay 500gr kilo aldırıyıordu.şuan kilo alımı durdu. bi 15gün 1ay önce de 7600dü. hala 7600kg. ortalamanın altında kilosu. boyu 74 cm. uykusu da değişti sabah 8gibi uyanıyor.günde bir kez öğlen uykusu var. akşam 18.30da yatıyor. akşam gece uykusuna yattıktan sonra 6 7 kez kalkıyor. ışığı açmıyorum emziriyorum geri uyuyır. inek sütü verebilir miyim. neler koyabilirim içine. fiziksel ve sosyal gelişiminin da iyi olması için neler yapabilirim. OTURDUĞUMUZ ŞEHİRDE doktor sürekli değişiyor pedagog yok imkanlar kısıtlı. neler önerebilirsiniz. teşekkürler şimdiden.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar tüm bu sorularınızın cevabını çocuk doktorundan öğrenebilirsiniz. Çocuk psikologu/pedagoglar daha çok davranış bozuklukları, gecikmeleri ve buna benzer psikolojik sorunlarla ilgili çalışır. Sevgiler.

25 Aralık 2019 08:39