ÇF
Soru Sahibi
8 Mart 2019 10:39

Bebek gelişimi

Hocam merhaba sekiz bucuk aylık oğlum var 10. 200 gram 72 cm baş çevresi de 45.3 cm.oğlum altı ayıkken desteksiz oturdu iki hafta önce üç kez yüzü koyunken sırt üstüne döndü fakat daha sonra hiç yüzükoyunken sırt üstüne dönmedi sırt üstünden de yüzü koyun pozisyona hiç dönmedi. Oturken oyuncak almak için sık sık yüzü koyun pozisyonunu alıyor. Bu harekete de dönme hateketi diyebilirmiyiz. Yüzü koyun koyduğumda kendi ekseni etrafında bazende geri geri hafif hafif sürünüyor. Genel de ekseni etrafında yön değiştirip 360 derece geziniyor. Ama emekleme yok.motor Gelişimi normal midir ayına göre. Şimdiden çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba, Çocuk doktorunuzla gelişimi konusunda görüş almalısınız. Bazen aileler koruyuculuk yaparak bebeğin gelişimini olumsuz etkileyebiliyor.Yere örtü koyup yüzü koyun ve farklı pozisyonlarda bırakın dönmesine veya emeklemeye geçmesinde yardımcı olun. Evde küçük pilates toplarından destek alabilirsiniz. Emekleme silindiri kullanın.Aklınızda hala bir soru varsa lütfen çocukla çalışan bir fizyoterapist en destek almanızı öneririm. Sevgiler

8 Mart 2019 12:35