YT
Soru Sahibi
5 Eylül 2016 11:11

Ayakta şişlik

Merhaba doktor bey sol ayagimin üstünde findiktan biraz daha büyük bir şişlik oluştu üstüne bastirinca aciyor 5 gün faln oldu ayni boyutta morluk falan yok disardan bakildiginda hafif bir şekilde belli oluyor herhangi bir yere vurdumda mi oldu hatirlamiyorum agri falan yapmiyor hic CvP yazarsaniz sevinirim neden olmuş olabilir acaba

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

Ayakta ganglion tarifliyorsunuz. Genellikle sebebi yoktur . Eklem kapsülünden köken alır. Icerisinde sıvı bulunabilir. Zararsizdir. Ağrısız olur uzun sure ayakta kalmakla bazen biraz belirebilir. Genellikle bir sıkıntı vermezler.

8 Eylül 2016 21:47