BM
Soru Sahibi
10 Kasım 2019 04:12

Antibiyotik

Klamoks 1000mg kullandım 4gün boğazım şişti nefes almakta zorlanıyorum almayı bıraktım antibiyotik ne zaman vücuttan atılır düzelirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Ilac alimi sonrasi nefes almanizi olumsuz etkileyecek duzeyde bogazinizda sislik olusmasi onemli bir durumdur. Bu tur durumda mutlaka en yakin acil servise basvurup gelisen allerjinin baskilanmasi amacli ilk tedavinizin orada duzenlenmesi gerekir. Daha sonraki süreçte antibiyotik recete edilecegi zaman bu durumu mutlaka doktorunuza soyleyin. Tekrarlamasi halinde solunum yolunuzda tam tikaniklik yapip nefes almanizi etkileyecek duzeyde allerjik reaksiyon ciddidir. Ozetle bu tur durumun tekrarlamasi halinde acil servise basvurmaniz gerekmekte ve antibiyotik kullaniminda nelere vucudunuzun bu tur reaksiyonlar verdigi hususunda uyanık olmalisiniz. Gecmis olsun

15 Kasım 2019 08:24