ah
Soru Sahibi
24 Aralık 2014 21:01

annemde karaciger büyümesi olduğu söylendi.ciddiyeti nedir?

Merhaba hocam.annem romatoid artirt hastası.2 ayda bir kontrole gidiyor.kan degerlerinde ALT ve AST değeri fazla çıktı.bunun sonucunda karaciğer büyümesi var ve karaciğer işlevini yapmiyor denildi.kan sonucları 10 gün icinde cikacaknama ben merak icindeyik.durumun ciddiyeti nedir ve karsilasabilcegimiz sonuclari bilmek istiyorum.ilginiz icin tesekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Selda Öktem
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Geçmiş olsun Handan hanım, Annenizin kullanmakta olduğu ilaçlar dolayısıyla karaciğer testleri yükselmiş olabilir. KC testlerini yükseltebilecek birçok sebep olmasına karşın, annenizdeki basitçe ilaçlara bağlı olabilir. Kısa süreli ilaçlarına ara verilerek, değerlerin düşmesi beklenmelidir. İlaçlara bağlı olmadığına karar verilirse ileri incelemeler yapılır. Çok endişe etmeyin şimdilik...

25 Aralık 2014 10:37
ah
Soru Sahibi

Cok tesekkür ederim hocam.

25 Aralık 2014 13:24
Uzm. Dr. Selda Öktem
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Rica ederim...

25 Aralık 2014 13:36