EN
Soru Sahibi
18 Ocak 2016 16:02

ANNE BABA AYRILIĞI

Merhaba Semra Hanım, benim 2,5 yaşında bir kızım var. 9aylıkken babası ile ayrıldık benimle beraber yaşıyor. genelde hafta sonları babaannesi halası dedesi ve babası ile vakit geçiriyor orada kalıyor. Kızım şu aralar onları özlediğini orda kalmak istediğini söylüyor. Çok duygusal bir çocuk ama içinde yaşıyor yeni yeni dışa vuruyor. Onları ve benim ailemi gruplamış. ben teyzesi anneannesi dedesi ,ve hala dede babaanne baba. ben çalışıyorum kreşe gidiyor ama hastalık sebebiyle anneannede evde şuan.kızım sürekli onlardan bahsediyor; baba beni gelip alacak babaanneye gidicem diyor. bazen seni özlemedim seni sevmiyorum babayı özledim diyor. bazen de babamı özledim senide özledim diyor. ama belli ki aklı orada kalıyor. iki tarafta da yoğun ilgi ve sevgi var. Ben nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum. Ne kadar sıklıkta gitmeli ? orada ne kadar sıklıkta kalmalı bilemiyorum. Bu konuda biraz bilgi verebilir misiniz acaba? Düzenli bir pedagogla görüşmeli miyim acaba ?Yoksa henüz küçük mü? Teşekkür ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Belirli bir duzende gorusmesi daha saglikli. Her istedigi anda oraya gidebilirim dusuncesi davranis sorunlarina yol acabilir. Sizin ve ailenizin koydugu kurallar hosuna gitmediginde oraya gitmek isteyecektir. Ayni durum o tarafta oldugu zamanda gecerli olur. Boylelikle her istedigi yapilan kolayci bir cocuk yetisir.

27 Ocak 2016 13:35