BS
Soru Sahibi
9 Ağustos 2021 00:39

ANA testi pozitif

Hocam merhaba ayağımda raynaund fenomeni var romatoloji uzmanına gittim tahlil yaptırdım diğerleri negatif olmak üzere ANA testim granüler patern sınır değer çıktı yani titresi yazmıyor,sınır değer derken 1/160 üzeri mi anlamına geliyor ? Bir hastalık çıkma durumu olabilir mi ? Lütfen bilgi verirseniz çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Az bilgi ile değerlendirme yapmak yetersiz ve yanlış sonuçlara yol açacaktır. Romatizmal hastalık tanısında çok bariz durumlar haricinde hekimin tanı için bir yorum yapması gerekir ve pek çok bulgu ve laboratuvar testinin değerlendirmesi bu yorum üzerine etkilidir. En doğru yorumu sizi detaylı değerlendiren ve tetkiklerinizi isteyen hekim yapacaktır.

14 Ağustos 2021 09:46