AG
Soru Sahibi
17 Mayıs 2019 02:57

Acil cevap verin lütfen

Meraba hocam annem kolon ca bilinç kaybı yaşadı defalarca,geçengün çekilen beyin mr ında Bilateral lateral ventriküllerin posterior horn komşuluğunda beyaz cevherde ve bilateral parietal posterior subkortikal beyaz cevherde T2FLAİR'de hiperintens, diffüzyonda kısıtlanmayan, IVKM sonrası kontrast tutulumu göstermeyen multiple iskemik gliotik odaklara ait görünümler izlendi. SWl'da sağ parietooksipital subkortikal bölgede fokal hipointens, IVKM sonrası kontrast tutulumu göstermeyen kavernoma (?) ait görünüm izlendi. Serebellar ve serebral parankim yapısı içerisinde metastaz ile uyumlu patolojik kontrastlanma izlenmedi. İnceleme alanına giren orbita, paranazal sinüsler, temporal kemik mesafelerinde gross patoloji saptanmamıştır.bu ne demek

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Pelin Altınok
Radyasyon Onkolojisi

Gamze Hanım çok geçmiş olsun, bu yazdığınız raporda kanserin beyne sıçradığına dair herhangi bir yorum yapılmamış. Yaşa bağlı normal değişikliklerden söz edilmiş. Bayılma ve bilinç kaybı kan tetkiklerinde tespit edilebilecek herhangi bir metabolik bozukluk veya kalp ile ilgili bir sorundan da kaynaklanabilir. Bazan kullandığı ilaçlara bağlı gelişebilir. Annenizi izleyen doktorunuzla görüşürseniz sizi uygun bir şekilde yönlendireceğini düşünüyorum. Sağlıklı günler dilerim.

27 Mayıs 2019 23:44
AG
Soru Sahibi

Çook tşkr ederim allah sizden razı olsun.Gercekten cok korkuyordum beyinde birsey mi var acaba diye çok çok çok tşkkr ederim cevapladıgınız için

28 Mayıs 2019 03:41
Uzm. Dr. Pelin Altınok
Radyasyon Onkolojisi

biraz gecikmiş, kusura bakmayın...

28 Mayıs 2019 04:36
AG
Soru Sahibi

Ne kusuru estağfurullah tekrar çook sagolun. Kusura bakmazsanız birsey daha sorabilir miyim annem şuan stivarga adında bir kemoterapi ilacı kullanıyor bu İlaçtan olma ihtimali var mıdır elleri ve ayaklarında da uyuşmalar titremeler oluyor.

29 Mayıs 2019 02:34
Uzm. Dr. Pelin Altınok
Radyasyon Onkolojisi

evet. bildiğim kadarıyla yapıyor. tıbbi onkoloğuna mutlaka söylesin.

29 Mayıs 2019 10:48