gy
Soru Sahibi
28 Eylül 2017 23:06

60 - 70 darlık

iyi günler, yapılan anjiyo da sağ kroner arter (RCA) conus dalı sonrası yaygın elektrik , conus dalı öncesi % 60 - 70 darlık tespit edildi sten takılmadı durumu değerlendirmenizi rica ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba Stent takma karari verirken damarinizin uygunlugu , darligin ciddiyeti ,sizin sikayetleriniz varsa efor testi ,eko gibi tetkiklerin hepsi degerlendirilir . Sadece anjiografi raporuna bakarak yorum yapmam imkansiz .. Koroner anjiografi goruntulerini mutlaka izlemek ve sizi klinik olarak degerlendirmek gerekir . Gecmis olsun

29 Eylül 2017 08:37
gy
Soru Sahibi

Öncelikle ilginize teşekkür ederim. konuyu biraz daha detaylandıracak olursam, Anjiyoyu müteakip net bir karar verilemedi dar yerin gerisi genişlemiş stent takılıp takılamayacağına konsey karar verilecek dendi 1-2 hafta geçmesi sonucu cevap alamayınca benim sorgulamam sonucu stent takmak uygun olmayacak dendi ecoprin ator ve concor kullanmaya başlatıldı bu karar beni tam tatmin etmedi, sorguladığım konular ise farklı bir kardiyoloji uzmanı ile görüşmelimiyim conus dalı öncesi % 60 - 70 darlık ne derece önemli bana ne gibi sorunlar çıkarabilir bu tıkanıklığın ilaç veya farklı yöntemler ile azalma durumu varmı tıkanıklığı azaltmak için farklı önerileriniz varmı yaşım 52 biraz kilo fazlam var boy 1.90 kilo 126 Teşekkür ederim.

30 Eylül 2017 00:13

Merhaba Eger darlik kan akimini kalbin beslenmesini bozuyorsa stent karari verilir yoksa sadece ilac tedavisi ile devam edilir . Darlik beslenmeyi bozuyor ancak stent takmaya uygun degilse yine ilac tedavisi ile devam edilir .Uygun olmayan bir darliga stent takmak bazen daha kotu sonuclar dogurabilir o nedenle konseyden boyle bir karar cikmistir . Yine de tabiki baska gorus alabilirsiniz . Ama bunun icin doktorun sizi gorup degerlendirmesi anjio cd nizi izlemesi gerekir. İlaclar damardaki darligi geriletmez ilerlemesini onler ya da azaltir ve ayrica kalp krizi riskini azaltirlar . Gecmis olsun

6 Ekim 2017 09:44