ŞS
Soru Sahibi
3 Kasım 2013 12:42

3,5 yasında kızım

3,5 yasındaki kızımın 8 tane çürüğü var yalnız sade 1 i ağrılı burda bi cok yere gittim kimse yapmadı bu yastaki çocuğu kanal tedavisi etmenin zor olduğunu söylediler uyutrak tedavi ettirmemi sölediler sizce uyutrak tedavi ne kadar doğru ve sağlıklı cvbınız için şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Saniye Çiçek Yanar
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Sevgi hanım; Maalesef bu yaşta ve ağrılı bir dişin varlığı çocuğunuzun beslenmesini dolayısıyla büyüme ve gelişimini de etkilemektedir.Takdir edersiniz ki kanal tedavisi biz yetişkinler için bile zor ve uzun süren bir tedavidir bu nedenle genel anestezi yani uyutarak tedavi seçeneği sıklıkla başvurduğumuz bir yöntemdir.Fakat burada önemli bir takım noktalar birincisi çocuğunuzun çocuk doktoruna danışarak anestezi ile diş tedavisi için çocuğunuzun sağlığı açısından bir risk olup olmadığını danışmanızdır. Eğer onay alırsanız ikinci önemli nokta anestezi uzmanı ile riklerin olup plmadığını değerlendirmenizdir.Üçüncü ise çocuk dişhekiminizle birlikte uygun klinik şartlarını taşıyan ve acil bir durumda tüm müdahalelerin gerçekleştirilebileceği ameliyathane ve hastane koşullarıdır. saygılarımla

3 Kasım 2013 19:44