KB
Soru Sahibi
29 Aralık 2013 21:49

3 yaşındaki oğlum uyumamak için direniyor.

Merhabalar, oğlumla uykuya geçme konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyorum. Uykusunun geldiğini anlıyoruz. Gözleri kısılıyor, kızarıyor. Ayağa kalkıyor, gözlerini ovuşturuyor. Ağlıyor, bağırıyor, saçını çekiyor, zorla uykusunu kaçırıyor. Hemen her yolu denediğimi düşünüyorum. Öncelikle güzel güzel anlattım, uyuyalım büyüyelim tarzında konuşmalar. Masal okudum. Ninni söyledim. Uyuyana kadar bekledim. Alışmayınca, en çok sevdiği şey, uyu uyan sana sakız vereceğim dedim. Yine olmadı. Ayağımda salladım, tv seyrettim uykusu gelir belki diye. Ve bunları 1 gün değil, 3 günden az olmamak üzere denedim. Hepsinin sonunda senaryo aynı hiçbir türlü ikna olmayan bir çocuk, sabrı taşan ve bağıran bir anne. Ağlaya ağlaya zorla uykuya geçiş. Sebep ne olabilir? Nasıl bir çözüm bulabilirim? Yardım almam gerekirse İzmir'de kimi önerebilirsiniz. İlginize teşekkür ederim şimdiden. İyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)

Uyku çocuğun gün içinde yaşadıkları ve kendini sakinleştirmesi ile alakalıdır gün içinde size doymalı oyuna doymalı ve gününüz planlı olmalıdır ki uyku sorun olmasın. Sorunlarınız devam ederse yardım almalısınız

9 Ocak 2014 10:12