AG
Soru Sahibi
27 Aralık 2014 10:29

3 yasindaki oglum inatla altina yapiyor.

Iyi gunler hocam. Oglum 23 ocakta 3 yasinda olacak. Yaklasik 4 5 aydır bez kullanmiyoruz. Ilk baslarda sorunsuz gecis yaptik. Ancak rahatsizlanmasi nedeniyle igne kullandik ve tepki olarak cisini altina yapmaya basladi. Birkac gün sonra ishali de eklenince önüne gecemedik. Su an sadece cisini altina yapiyor o da herzaman degil ama uykuda mutlaka yapiyor. Neden diye sordugumda pis olsun degistir diye yaptim diyor. Nasil bur yol izlemeliyiz yardimci olursaniz cok sevinirim. Cok tesekkurler hocam

1 cevap
Cevaplar (1)

Gözde hanım merhaba, yaşadığı bu korku onun tepki vermesine yol açmış. Öncelikle onunla daha fazla konuşun yani onu konuşturun. altına kaçırma ile ilgili bir nasihat vermeyin. Gülümseyerek çocuğunuzla konuşun. Akşam yatmadan 2 saat öncesinden sıvı birşey yedirmeyin. yattıktan bir saat sonrada uyandırarak tuvalete götürün. Sabah uyandığında gülümseyerek uyandırın. Eğer çiş yapmamışsa afferin deyin "çak" deyin oynayın. Çiş Yapmışsa da bir şey olmaz deyip geçiştirin. Büyük bir ihtimalle geçecektir. Yinede geçmemişse uzman pedagoga götürün.

6 Ocak 2015 11:55