YD
Soru Sahibi
26 Mayıs 2012 17:38

18 ay eğitimi

İYİ GÜNLER AZİZE HANIM BENİM 18 AYLIK BİR OĞLUM VAR. EGE'NİN BEYİN GELİŞİMİNE ÇOK ÖNEM VERİYORUM VE BEYİN GELİŞİMİNİ DOĞRU TAMAMLAMASINI ÇOK İSTİYORUM. DOKTORUMUZ GENEL OLARAK YAŞITLARINA GÖRE ÇOK İYİ DURUMDA DEDİ VE NEDENİNİ ŞÖYLE ANLATAYIM : EGE ÇOK DÜZGÜN KONUŞUYOR NEREDEYSE BÜTÜN KELİMELERİ DOĞRU VE YERİNDE KULLANIYOR,BULTAK KOVALARI 3 AY ÖNCESİNDEN HİÇ ŞAŞIRMADAN TAKIYOR VE HERŞEYİN NE OLDUĞUNU SORUYOR RENGİNİ,ŞEKLİNİ., ÇOK MERAKLI BİR ÇOCUK GÜN İÇİNDE BANA DEVAMLI SORU SORUYOR VE BENDE ONA HERZAMAN TAM DOĞRU CEVABI VERİYORUM VE 2-3 GÜN ÖNCESİNE KADAR BİZİ DAHA DA ŞAŞIRTTI VE ÜÇGEN, KARE GİBİ ŞEKİLLERİ SORDUĞUMDA NE OLDUKLARINI DOĞRU BİR ŞEKİLDE SÖYLEDİ. SİZE SORUM 18 AYLIK BİR BEBEĞİN BUNLARI YAPMASI NORMAL Mİ VE BÖYLE BİR ÇOCUĞA NASIL DAHA VERİMLİ OLABİLİRİM NELER OYNATMAMI, YAPMAMI ÖNERİRSİNİZ

1 cevap
Cevaplar (1)

merabalar, çocuğunuzun dil gelişimi normal yaşının ilerisinde gözüküyor... yaşadığınız yere yakın bir hastanede çocuk gelişimi uzmanı varsa gelişim testi yaptırmanızı öneririm. ismini söylediği geometrik şekillerini şekil tahtasına doğru yerlere yerleştirme oyunları oynanabilir. çocuğunuza burnunu, gözünü, kaşını ağzını göstermeyi öğretin. bu etkinlikleri çoğaltmak içinde çocuk gelişimi uzmanlarına gidip döküman alabilirsiniz.sağlıklı günler:)

6 Haziran 2012 12:43